تبلیغات
سوپراستارهای بالیوود

پرفروشترین فیلم های بالیوودی در سال 2011

بادیگارد پرفروشترین فیلم سال 2011 شد، این فیلم با فروش بالای 140 کرورش لقب بلاک باستر(فوق العاده پرفروش) را از آن خود کرد. سلمان خان و کارینا کاپور زوج این فیلم اکشن رمانس به کارگردانی سیدیکیو را تشکیل می دادند. این فیلم در 31 آگوست به اکران در آمد که همزمان با عید فطر بود و استقبال چشمگیری در همان روزهای اول از آن شد، همچنین این فیلم سومین فیلم صد کروری سلمان خان(بعد از دابنگ و ردی) و کارینا کاپور(بعد از تری ایدیتز و گولمال 3) می باشد.

ردی فیلمی کمدی به کارگردانی انیس بزمی با بازی سلمان خان و آسین با فروش بالای 121 کرور لقب بلاک باستر را از آن خود کرد،  این فیلم 3 ژوئن به سینماها آمد. این فیلم اولین فیلم اکرانی سلمان خان برای سال جدید بود و دومین همکاری وی با آسین توتومکال که او نیز اولین و تنها کارش را برای 2011 داشته.

را.وان با فروش بالای 114 کرور لقب هیت(پرفروش) را بدست آورد، این فیلم دومین همکاری زوج کارینا و شاهرخ بعد از ده سال بود، آنها قبل از این در فیلم آشوکا 2001 در کنار یکدیگر بازی داشته اند، البته کارینا حضور کوتاهی در فیلم های دون 2006 و بیلو 2009 داشته است. سومین فیلم پرفروش سال که مضمونی فرازمینی و به نوعی سوپرمنی داشت به کارگردانی آنوباو سینها بوده و با بازی آرجون رامپال و شاهانا گوسوآمی در کنار زوج اصلی فیلم همراه بوده، این فیلم نیز در 26 اکتبر اکران شد.

دون 2 دومین فیلم شاهرخ خان برای 2011 هم با استقبال خوبی روبرو شد، که تا پایان هفته سوم با فروش بالای 104 کرور لقب هیت را کسب نموده. این فیلم در هفته پایانی سال یعنی 23 دسامبر اکران شد، با بازی زوج قسمت اولش پریانکا چوپرا و شاهرخ خان و همچنین کارگردان قسمت اولش فرهان اختر ولی با فروشی بیشتر از قسمت اولش. پریانکا بعد از شکست اولین فیلمش برای 2011، سات خون ماف هم اکنون با فروش خوب دون 2 با شوقی بیشتر منتظر ریلیز فیلم هایش برای 2012 میشود.

سینگام روهیت شتی با فروشی بالای 97 کرور لقب سوپرهیت(بسیار پرفروش) را از آن خود کرد. اکشنی با بازی درخشان آجی دیوگان در کنار کاجال آگاروال تازه وارد به بالیوود همراه بوده، این فیلم در 22 جولای اکران شده و پنجمین فیلم پرفروش سال لقب گرفته است. آجی بعد از فیلم های موفقش در سال گذشته، در سال 2011 نیز شروع خوبی را با دیل توهه باچاهه جی داشت و بعد از آن حضور های کوتاهش در دیگر فیلم های موفق سال یاملا پاگلا دیوانا و Ready و سپس اکران سینگام.

زندگی نامیلگی دوبارا زویا اختر با فروش بالای 89 کرور لقب هیت را بدست آورده که با بازی ریتیک روشن، کاترینا کیف، آبهای دئول، فرهان اختر و کالکی کوچلین همراه بوده، این فیلم رمانس در 15 جولای اکران شده و برای اولین بار شاهد بازی زوج کاترینا و ریتیک بر روی پرده نقره ای بوده ایم، که با بازی فوق العاده شان تماشاگران هندی را وادار به تحسین نموده اند.

درتی پیکچر میلان لودریا با فروش بالای 78 کرور لقب بلاک باستر گرفت. درامی با بازی بی نظیر و متفاوت ویدیا بالان در کنار نصیرالدین شاه، عمران هاشمی و توشار کاپور همراه بوده که مورد تشویق بسیاری از بالیوودیها قرار گرفته در 2 دسامبر اکران شد. میلان لودریا بعد از فیلم موفق وانس آپن اِ تایم این مومبای سال گذشته اش برای بار دوم نیز توانست فیلمی با حال و هوای دهه ی هشتاد را به تصویر بکشد.

راک استار امتیازعلی با فروش بالای 67 کرور لقب سمی هیت(کمی پرفروش) را از آن خود کرد. این فیلم که تنها کار رانبیر کاپور برای 2011 بود نمایشگر بازی فوق العاده او بود و همچنین چهره تازه دیگری را هم به بالیوود معرفی کرده، نرگس فخری تازه وارد در این فیلم خوش درخشیده و باعث روانه شدن سیل درخواستها برای بازی به وی شده. این رمانس جوان پسند در 11 نوامبر اکران شد.

مره برادرکی دلهن علی عباس ظفر با فروش بالای 57 کرور هیت شد. این کمدی رمانس توانست اولین فیلم پرفروش کمپانی یاش راج فیلم برای 2011 باشد، فیلمی که اولین همکاری زوج کاترینا کیف و ایمران خان بود که با ارائه بازیی بسیار زیبا به جذابیت آن دوچندان اضافه کردند البته نباید از بازی بازیگر تازه کار بالیوود علی ظفر چشم پوشی کرد، این فیلم در 9 سپتامبر اکران شد.

دیللی بللی آبینای دیو با فروش بالای 55 کرورش سوپرهیت شد. درامی کاملا تازه و ناب که چشم هر ببینده ای را مجذوب خود کرد. این فیلم که به تهیه کنندگی کمپانی امیرخان بوده بازی خیره کننده ایمران خان را به تصویر کشیده، فیلمی جنجالی و البته پرطرفدار در سالی که گذشت، اکران فیلم یک جولای بود.

یاملا پاگلا دیوانا سمیر کارنیک با فروش بالای 54 کرور هیت شد. کمدیی بامزه با بازی درمندرا، سانی و بابی دئول که در همان روزهای ابتدایی سال مورد استقبال چشمگیری قرار گرفت. همکاری پدر و پسران کاری عالی و بی نقصی را به نمایش گذاشته که در 14 ژانویه پا سینماها گذشاته بود.

موردر 2 موهیت سوری با فروش بالای 47 کرور بلاک باستر لقب گرفت. تریلری با بازی زیبای زوج عمران هاشمی و ژاکلین فرناندز که در هشت جولای اکران شد و با موضوعی متفاوت به سینما آمد. قسمت اول موردر نیز یکی از بلاک باسترهای سال شده بوده ، این فیلم و درتی پیکچر بود که باعث شد عمران هاشمی سال موفقی را پشت سر بگذارد.

دابل دامال ایندرا کومار با فروش بالای 45 کرور توانست لقب بالای متوسط را کسب کند. کمدیی دلنشین با بازی سانجی دات، کنگانا راناوت، مالایکا شروات، ارشد وارسی، ریتیش دشموک، جاوید جفری که در 24 ژوئن اکران شد.

دسی بویز روهیت داوان با فروش بالای 45 کرور لقبی بهتر از زیرمتوسط را بدست نیاورد. دومین فیلم مشترک آکشی کومار و جان آبراهام بعد از شش سال، گرم ماسالا 2005 اولین همکاری پرفروش این زوج بود که آن پروژه نیز همانند این پروژه کمدی رمانسی جذاب بود، این اثر در 25 نوامبر اکران شد.

متشکرم انیس بزمی با فروش بالای 44 کرور توانست متوسط بشود. اولین پروژه بزمی برای 2011 این کمدی بود که با بازی ستارگانی چون آکشی کومار، سونام کاپور، سونیل شتی، عرفان خان، بابی دئول، سلینا جت لی و ریمی سن همراه بود که نتوانست انتظارات را برای فروش بلاک باستر برآورده سازد، اکران فیلم در هشت آوریل بود.

تانو ودز مانو آناند رای با فروش بالای 38 کرور هیت شد. زوج فیلم کنگانا راناوت و آر.مادهاوان بودند که با بازی درخشانشان تماشاگران را منقلب کردند، 25 فوریه در خاطره ها ماند.

لیدیز وی اس ریکی بال مانیش شرما با فروش بالای  31 کرور متوسط لقب گرفت. دومین ساخته مانیش و دومین همکاری زوج آنوشکا شرما و رانویر سینگ هم موفق بود و توانست نه به اندازه بند باجا بارات 2010 ولی با فروش خوبی در 9 دسامبر ظاهر شود.

نو وان کیلد جسیکا راج کومار گوپتا با فروش بالای 29 کرور سمی هیت شد. تریلری با بازی سوپراستارهای بزرگی چون رانی موکرجی و ویدیا بالان که در گیشه ها موفق بود و اولین فیلم اکرانی سال 2011 توانست تماشاگران را تسلیم خود کند، این فیلم در 7 ژانویه اکران شد.

دیل توهه باچاهه جی مادور باندرکار با فروش بالای 28 کرور زیرمتوسط لقب گرفت. کمدی رمانسی خیال انگیز با بازی آجی دیوگان، عمران هاشمی، اُمی وادیا، شروتی حسن، شازن پادامسی.

هانتد ویکرام بات با فروش بالای 24 کرور سمی هیت شد. فیلمی با ژانر وحشت با بازی ماهاکشای چاکروبورتی و تونیکل باجپای.

 

فروش جهانی فیلم های 2011

1)بادیگارد                        230 کرور

2)دون 2                          205 کرور

3)را.وان                         200 کرور

4)ردی                            185 کرور

5)زندگی نامیلگی دوبارا         152 کرور

6)سینگام                           140 کرور

7)درتی پیکچر                     117 کرور

8)راک استار                       107 کرور

9)مره برادرکی دلهن               95  کرور

10)دیللی بللی                       92 کرور

11)یاملا پاگلا دیوانا                87  کرور

12)دسی بویز                       77  کرور

13)متشکرم                         70 کرور

14)موردر 2                        69  کرور

15)دابل دامال                       68  کرور

16)پاتیالا هوس                     58  کرور

17)تانو ودز مانو                   56  کرور

18)موسم                            55  کررو

19)دام مارو دووم                  54  کرور

20)رسکالس                        52  کرور

 

مهمترین اتفاقات سال 2011

1)تولد دختر آیشواریا رای و آبیشک باچان

2)جدایی بیپاشا باسو و جان آبراهام

3)فاصله گرفتن کاترینا کیف از رانبیر کاپور

4)دوستی آنوشکا شرما و رانویر سینگ

5)فیلم بحث برانگیز دیللی بللی

6)بیان واقعیتهای تلخ سینما در درتی پیکچر

7)بوسه کاترینا کیف و ریتیک روشن

8)ازدواج لارا داتا با شریکش ماهیش بوپتای

9)حاملگی قبل از ازدواج سلینا جت لی

10)شایعه رابطه پریانکا چوپرا و شاهرخ خان

 

موفقترین بازیگران زن و مرد 2011

موفقترین بازیگران زن 2011

1)کارینا کاپور با فیلم های بادیگارد(بلاک باستر)، را.وان(هیت)

2)ویدیا بالان با فیلم های درتی پیکچر(بلاک باستر)، نو وان کیلد جسیکا(سمی هیت)

3)کاترینا کیف با فیلم های زندگی نامیلگی دوبارا(هیت)، مره برادر کی دلهن(هیت)

4)آسین با فیلم Ready(بلاک باستر)

5)پریانکا چوپرا با فیلم دون 2(هیت)

 

موفقترین بازیگران مرد 2011

1)سلمان خان با فیلم های بادیگارد(بلاک باستر)،Ready(بلاک باستر)

2)شاهرخ خان با فیلم های را.وان(هیت)، دون 2(هیت)

3)آجی دیوگان با فیلم های سینگام(سوپرهیت)

4)عمران هاشمی با فیلم های درتی پیکچر(بلاک باستر)، موردر 2(بلاک باستر)

5)ایمران خان با فیلم های دیللی بللی(سوپرهیت)، مره برادر کی دلهن(هیت)

 

موفقترین کارگردانان 2011

1)انیس بزمی برای فیلم Ready                    با سود 79 کرور

2)فرهان اختر برای فیلم دون 2                     با سود 70 کرور

3)روهیت شتی برای فیلم سینگام                    با سود 68 کرور

4)زویا اختر برای زندگی نامیلگی دوبارا         با سود 62 کرور

5)سیدیکیو برای فیلم بادیگارد                       با سود 59 کرور

6)میلان لودریا برای فیلم درتی پیکچر            با سود 47 کرور

 

بزرگترین فیلم های شکست خورده 2011

1)آراکشان پراکاش جی ها با ژانر درام با بازی آمیتاب باچان، سیف علی خان، دیپیکا پادوکون، منوج باجپای و پراتیک بابار.

2)موسم پانکاج کاپور با ژانر رمانس با بازی شاهد کاپور و سونام کاپور.

3)دام مارو دووم روهان سیپی با ژانر تریلر با بازی بیپاشا باسو و آبیشک باچان.

4)گیم آبینای دیو با ژانر اکشن با بازی کنگانا راناوت، آبیشک باچان، سارا جین دیاز.

5)بودا هوگا ترا باب پوری جاگانات با ژانر اکشن کمدی با بازی آمیتاب باچان، راوینا تاندون و مینیشا لامبا.

6)پاتیالا هوس نیکیل آدوانی با ژانر درام با بازی آکشی کومار، آنوشکا شرما، ریشی کاپور، دیمپل کاپادیا.

7)سات خون ماف ویشال باردواج با ژانر درام تریلر با بازی پریانکا چوپرا، جان آبراهام، نیل نیتین موکش، نصیرالدین شاه و عرفان خان.

8)چاتور سینگ تو استار آجی چاندوک با ژانر کمدی با بازی سانجی دات و آمیشا پاتل.

9)رسکالس دیوید داوان با ژانر کمدی اکشن با بازی سانجی دات، آجی دیوگان، کنگانا راناوت.

 

برندگان جوایز جشنواره زی ساین 2012

1-     بهترین بازیگر زن سال ویدیا بالان برای درتی پیکچر

2-     بهترین بازیگر مرد سال رانبیر کاپور برای راک استار

3-     بهترین کارگردان سال امتیاز علی برای راک استار

4-     بهترین بازیگر زن سال از نگاه منتقدین ویدیا بالان برای درتی پیکچر

5-     بهترین بازیگر مرد سال از نگاه منتقدین شاهرخ خان برای دون 2

6-     بهترین بازیگر نقش دوم زن سال سوارا باسکار برای تانو ودز مانو

7-     بهترین بازیگر نقش دوم مرد سال فرهان اختر برای زندگی نامیلگی دوبارا

8-     بهترین اجرای نقش منفی سال پراکاش راج برای سینگام

9-     بهترین فیلم سال درتی پیکچر

10-  بهترین فیلم اکشن سال را.وان

11-  بهترین فیلم تجاری سال را.وان

12-  تقدیر یک عمر فعالیت هنری از جیتندرا

13-  بهترین بازیگر زن تازه وارد سال پارینیتی چوپرا برای لیدیز وی اس ریکی بال

14-  بهترین بازیگر مرد تازه وارد سال رانا داگوباتی برای دام مارو دووم

15-  بهترین کارگردان تازه وارد سال سیدیکیو برای بادیگارد

16-  بهترین داستان سال از ریما کاگتی و زویا اختر برای زندگی نامیلگی دوبارا

17-  بهترین آهنگ سال عشق سوفیانا برای درتی پیکچر

18-  بهترین اجرای رقص او لَلَ برای درتی پیکچر

19-  بهترین آهنگساز سال ای آر رحمان

20-  بهترین اشعار سال ارشاد کامیل برای راک استار

21-  بهترین خواننده زن سال شریا گوشال آهنگ سایبو برای شور این د سیتی

22-  بهترین خواننده مرد سال موهیت چوهان آهنگ جو بی مه برای راک استار

23-  بهترین چهره بین المللی زن سال کاترینا کیف

24-  بهترین چهره بین المللی مرد سال فرهان اختر

 

برندگان جوایز جشنواره استار اسکرین 2012

1-     بهترین فیلم سال بطور مشترک درتی پیکچر و زندگی نامیلگی دوبارا

2-     بهترین کارگردان سال میلان لودریا برای درتی پیکچر

3-     بهترین بازیگر زن سال ویدیا بالان برای درتی پیکچر

4-     بهترین بازیگر مرد سال رانبیر کاپور برای راک استار

5-     بهترین بازیگر نقش مکمل زن سال آدیتی رائو حایدری برای یه ساله زندگی

6-     بهترین بازیگر نقش مکمل مرد سال سیف علی خان برای آراکشان

7-     بهترین اجرای نقش منفی زن سال پریانکا چوپرا برای سات خون ماف

8-     بهترین اجرای نقش منفی مرد سال پراشانت نارایانان برای موردر 2

9-     بهترین کمدین سال پیتوباش برای شور این د سیتی

10-  بهترین داستان سال دیللی بللی

11-  بهترین دیالوگ های سال درتی پیکچر و زندگی نامیلگی دوبارا

12-  بهترین صحنه پردازی برای دیللی بللی

13-  بهترین فیلم اکشن را.وان

14-  بهترین زوج سال پریانکا چوپرا و شاهرخ خان

15-  محبوبترین بازیگر زن سال دیپیکا پادوکون برای دسی بویز

16-  محبوبترین بازیگر مرد سال شاهرخ خان برای دون 2 و را.وان

17-  بهترین بازیگر زن تازه وارد سال پارینیتی چوپرا برای لیدیز وی اس ریکی بال

18-  بهترین بازیگر مرد تازه وارد سال دیویندو برای پیار کا پنچناما

19-  بهترین کارگردان تازه وارد سال بیجوی نامبیار برای شیطان

20-  بهترین آهنگساز سال اِی آر رحمان برای راک استار

21-  بهترین شعر سال از پراسان جوشی "آچا لگتاهه" برای آراکشان

22-  بهترین خواننده زن سال شریا گوشال "اُ لَلَ" برای درتی پیکچر

23-  بهترین خواننده مرد سال موهیت چوهان "پیر سه اُد چَلا" برای راک استار

24-  تقدیر یک عمر فعالیت هنری از آشا بوسله 

 

بلاک باسترهای خارج از هند شاهرخ خان

1)دیلواله دلهنیا لجائنگه            1995

2)دیل تو پاگل هه                   1997

3)کوچ کوچ هتاهه                  1998

4)محبتین                             2000

5)کبی خوشی کبی غم              2001

6)دیوداس                            2002

7)کال هوناهو                       2003

8)مه هونا                           2004

9)ویر زرا                          2004

10)کبی الودا ناکهنا                2006

11)دون                             2006

12)ام شانتی ام                     2007

13)ربنه بنا دی جودی             2008

14)مای نیم ایز خان               2010

15)دون 2                          2011

سایر بلاک باسترهای خارج از هند

1)هم آپکه هه کون                1994

2)بلک                             2005

3)سلام ناماسته                    2005

4)فنا                                2006

5)دووم 2                          2006

6)جودا اکبر                       2008

7)سینگ ایز کینگ                2008

8)تری ایدیتز                       2009


banner

موضوعات
درباره ما


ایجاد کننده وبلاگ : رویا

این صفحه را به اشتراک بگذارید

آمار بازدید
کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :

نویسندگان
صفحات جانبی
banner 200x600
لینکدونی
آخرین مطالب
» خداحافظی با میهن بلاگ ( جمعه 19 خرداد 1391 )
» آپ آذر دی بهمن 90 ( دوشنبه 10 بهمن 1390 )
» آپ آبان ماه 90 ( سه شنبه 10 آبان 1390 )
» آپ مهرماه 90 ( یکشنبه 10 مهر 1390 )
» آپ شهریور 90 ( شنبه 12 شهریور 1390 )
» آپ مرداد 90 ( پنجشنبه 13 مرداد 1390 )
» آپ تیر 90 ( شنبه 4 تیر 1390 )
» آپ خرداد 90 ( سه شنبه 10 خرداد 1390 )
» آپ اردیبهشت 90 ( پنجشنبه 15 اردیبهشت 1390 )
» آپ فروردین 90 ( دوشنبه 22 فروردین 1390 )
» آپ اسفند 89 ( دوشنبه 16 اسفند 1389 )
» آپ بهمن 89 ( دوشنبه 11 بهمن 1389 )
کلمات کلیدی