تبلیغات
سوپراستارهای بالیوود

تیتر خبرهای بالیوودی

یاملا پاگلا دیوانا با فروش بالای 34 کرورش هیت شد(هفته اول)

نو وان کیلد جسیکا با فروش بالای 25 کروریش لقب سی هیت گرفت(هفته دوم)

تیس مارخان با فروش بالای 60 کرور لقب سمی هیت رو از آن خود کرد(هفته چهارم)

باند باجا بارات با فروش بالای 21 کرورش لقب بالای متوسط را گرفت(هفته ششم)

شکست انیمیشن تونوپورکاسوپرهیرو با حضور کاجول و آجی دیوگان

کاجول و شاهرخ جاپای بزرگانی چون نوتان و دیلیپ کومار گذاشتند

شروع فوق العاده بالیوود در 2011

فیلم های بزرگ و مطرح سینمای هند برای 2011

برندگان و کاندیدهای پنجاه و ششمین جشنواره فیلم فیر بالیوود

بزرگترین شکست خورده های 2010

ده بازیگر موفق زن و مرد بالیوود در 2010

بررسی فروش فیلم های بالیوودی در نیمه دوم سال 2010

پرفروش ترین های بالیوود در 2010

ازدواج لارا داتا و ماهیش بوپتای در فوریه 2011

ازدواج عمران خان و آوانتیکا مالیک

سلمان گفته های شاهرخ را فراموش نمی کند!!!

راکش روشن: کنگانا در کریش 2 بازی نمی کند

کارینا و شاهرخ خان در" انگور"

پریانکا و شاهد در فیلم آینده کونال کوهلی

آبیشک با کاترینا همبازی شد!!!

شایعه جدایی بیپاشا و جان!

ریتیک و پریانکا در فیلم آینده کاران جوهر

شروع مجدد عشق کاترینا و سلمان

ورود خواهر ایشا دئول به بالیوود

سلمان خان در بیگ بوس 5

فریده پینتو جایگزین آیشواریا رای شد

اکران اولین فیلم کیرن رائو همسر امیرخان

بیشترین جایزه برای دابنگ در آپسارا آواردز 2011

دهمین سالگرد ازدواج آکشی کومار و تونیکل خانا

برندگان و کاندیدهای جشنواره استاراسکرین 2011

درخواست بیوگرافی آقا امیر

خبرهای بالیوودی

تاریخ اکران فیلم های مهم بالیوود در بهمن ماه

1)دوبی گات                                        21 ژانویه 2011(1 بهمن)

به کارگردانی کیرن رائو و تهیه کنندگی امیرخان و کیرن رائو با بازی امیرخان، پراتیک بابار.

 

2)دیل توهه باچاهه جی                           28 ژانویه 2011(8 بهمن)

به کارگردانی مادور باندرکار با ژانری کمدی رمانس با بازی آجی دیوگان، عمران هاشمی، شروتی حسن.

 

3)ران بولا ران                                     4 فوریه 2011(15 بهمن)

به کارگردانی نیراج وورا با ژانری کمدی رمانس با بازی گوویندا، توشار کاپور، آمیشا پاتل، سلینا جت لی.

 

4)پاتیالا هوس                                     11 فوریه 2011(22 بهمن)

به کارگردانی نیکیل آدوانی با ژانر درام خانوادگی با بازی آکشی کومار، آنوشکا شرما، ریشی کاپور، دیمپل کاپادیا.

 

5)سات خون ماف                                 18 فوریه 2011(29 بهمن)

به کارگردانی ویشال باردواج با ژانری درام تریلر و کمدیی خاکستری با بازی پریانکا چوپرا، جان آبراهام، نیل نیتین موکش، عرفان خان، نصیرالدین شاه.

 

کاجول و شاهرخ جا پای بزرگانی چون نوتان و دیلیپ کومار گذاشتند

فیلم هیت مای نیم ایز خان سال گذشته خیلی برای کاجول و شاهرخ زوج این فیلم خوش یمن بود و اونها تونستند جوایز فیلم فیر امسال یعنی بهترین بازیگر زن و مرد سال رو از آن خودشون کنند. کاجول تاکنون 4 بار برای فیلم های دیلواله دلهنیالجائنگه 1995، کوچ کوچ هتاهه 1998، کبی خوشی کبی غم 2001، فنا 2006 بهترین بازیگر زن سال شده و حالا برای پنجمین بار این جایزه رو برای مای نیم ایز خان دریافت کرده که رکورددار این جایزه همراه با خاله اش نوتان بل شده(پیش از این تنها نوتان 5 بار برنده جایزه بهترین بازیگر زن سال از فیلم فیر شده بود).

شاهرخ خان نیز هشتمین جایزه بهترین بازیگر مرد سال رو از فیلم فیر دریافت کرد،وی پیش از این هفت جایزه برای فیلم های بازیگر 1993، دیلواله دلهنیالجائنگه 1995، دیل توپاگل هه 1997، کوچ کوچ هتاهه 1998، دیوداس 2002، اسوادس 2004، چکده ایندیا 2007 دریافت کرده بود و حالا جایزه هایش با دیلیپ کومار برابرشده(پیش از این تنها دیلیپ کومار با هشت جایزه بهترین بازیگر مرد سال از فیلم فیر رکورددار بود).

 

شروع فوق العاده بالیوود در 2011

دو فیلم بزرگ امسال که در ماه گذشته اکران شد، نو وان کیلد جسیکا به کارگردانی راج کومار گوپتا با ژانری درام با بازی رانی موکرجی و ویدیا بالان که در 7 ژانویه به اکران در آمد با استقبال خوبی روبرو شد و با فروش بالای 19 کرورش در هفته اول لقب سمی هیت رو از آن خود کرد، فیلم بزرگ دیگر کمدی یاملا پاگلا دیوانا به کارگردانی سمیر کارنیک با بازی درمندرا، سانی دئول، بابی دئول و کولراج راندهاوا که در 14 ژانویه به اکران عموم گذاشته شد که با فروش بالای 34 کرورش لقب هیت را از آن خود کرد.

این اولین بار هست طی چند سال گذشته که دو فیلم بزرگ در ماه ژانویه اکران میشوند و فروشهای بی نظیری را رقم می زنند، این باعث امیدواری بیشتر تماشاگران و منتقدان و سازندگان فیلمها و به خصوص سوپراستارهای بالیوود میشود.

 

فیلم های بزرگ و مطرح سینمای هند برای 2011

در ابتدا نیز باید گفت نو وان کیلد جسیکا و یاملا پاگلا دیوانا که در بالا به آنها اشاره شد نیز جزو فیلمهای بزرگ امسال به حساب می آیند.

فیلمی که بدون شک همه منتظر اکران و فروشش هستن تریلر ریما کاگتی هست، فیلمی که ستارگان بزرگی چون امیرخان، رانی موکرجی و کارینا کاپور را دارد، کارنامه موفق چند سال اخیر امیرخان با بازی در فیلم هایی چون تری ایدیتز، گجینی، فنا، تاره زمین پر، رنگ د بسنتی باعث این امیدواری میشود.(البته احتمال این هست که این پروژه در 2012 اکران شود)

را.وان به کارگردانی آنوباو سینها با ژانری درام رمانس با بازی شاهرخ خان، کارینا کاپور که تهیه کنندگی اثر نیز به عهده گوری و شاهرخ خان هست، دیگر فیلم مطرح امسال می باشد که برای 26 اکتبر 2011 ریلیز شده.

مای لاو استوری به کارگردانی سیدیکیو با ژانری اکشن رمانس  با بازی سلمان خان، کارینا کاپور که قراره در سپتامبر 2011 ریلیز شود. این فیلم سومین همکاری سلمان و کارینا هست، دو فیلم گذشته کیون کی 2005 و من و خانم خانا 2009 بود که با شکست روبرو شدند.

دون 2 به کارگردانی فرهان اختر با ژانری اکشن با بازی شاهرخ خان، پریانکا چوپرا، لارا داتا دیگر فیلم بزرگ امسال تلقی میشود، که بازیگران سرشناسی را نیز بهمراه دارد، که برای 23 دسامبر 2011 ریلیز شده، قسمت اول دون نیز که در سال 2006 اکران شد فروش خوبی داشت و هیت شد.

زندگی نامیلگی دوبارا به کارگردانی زویا اختر به نویسندگی ریما کاگتی و زویا اختر با بازی ریتیک روشن، کاترینا کیف، آبهای دئول، فرهان اختر، کالکی کوچلین همراهه و برای 27 می 2011 نیز ریلیز شده.

سات خون ماف به کارگردانی ویشال باردواج با ژانری درام تریلر و کمدیی خاکستری با بازی پریانکا چوپرا، جان آبراهام، نیل نیتین موکش، عرفان خان، نصیرالدین شاه که قرار هست در همین ماه ریلیز بشه، آثار ویشال همیشه پرطرفدار بوده و فروشهای خوبی را نیز داشته مثل امکارا، کمینی، مقبول که امید زیادی به فیلمش هست.

Ready به کارگردانی انیس بزمی با ژانری کمدی رمانس با بازی سلمان خان، آسین، پریش راوال که قرار هست در جولای 2011 ریلیز بشه، این فیلم اولین فیلم سلمان خان برای امسال می باشد، که به دلیل کمدی بودن فیلم شانس زیادی برای فروش فیلم قائل شده اند.

موسم به کارگردانی و نویسندگی پانکاج کاپور(پدر شاهد کاپور) با ژانری رمانس با بازی سونام کاپور، شاهد کاپور، آنوپام کر که قرار هست جولای 2011 اکران بشه، این فیلم شاید بتونه به نوعی کارنامه ناموفق سال گذشته شاهد رو جبران کنه.

پلیرز به کارگردانی عباس مستان با ژانری اکشن تریلر با بازی آبیشک باچان، سونام کاپور، بابی دئول، بیپاشا باسو، نیل نیتین موکش یکی از بزرگترین آثار 2011 محسوب میشود، آبیشک برای امسال امیدوارتر هست سال گذشته دو فیلم شکست خورده راوان و کلین هم جی جان سه رو در کارنامه دارد.

متشکرم به کارگردانی و نویسندگی انیس بزمی با ژانری رمانس کمدی با بازی آکشی کومار، سونام کاپور، سونیل شتی، بابی دئول، عرفان خان، سلینا جت لی، ریمی سن، ویدیا بالان که برای 8 آوریل 2011 ریلیز شده.

اگنت وینود به کارگردانی شیری رام راگوان به تهیه کنندگی سیف علی خان با ژانری اکشن تریلر با بازی کارینا کاپور، سیف علی خان که قراره می 2011 اکران بشه. این فیلم سومین همکاری ببو و سیف هست، دو اثر گذشته تاشان 2008 و قربان 2009 هردو شکست سنگینی رو از گیشه ها پذیرفتند.

دام مارو دووم به کارگردانی روهان سیپی با ژانری تریلر با بازی آبیشک باچان، بیپاشا باسو، دیپیکا پادوکون، پراتیک بابار برای 22 آوریل 2011 ریلیز شده.

دسی بویز به کارگردانی روهیت داوان و تهیه کنندگی سانجی دات با ژانری اکشن کمدی با بازی آمیتاب باچان، آکشی کومار، جان آبراهام، دیپیکا پادوکون که برای 26 اکتبر 2011 ریلیز شده.

آراکشان به کارگردانی پراکاش جی ها، کارگردان موفق راجنیتی سال گذشته با بازی دیپیکا پادوکون، سیف علی خان که می تواند یکی از فیلم های بزرگ و پرفروش سال شود.

پاور به کارگردانی و نویسندگی راج کومارسانتوشی با ژانری اکشن تریلر با بازی آمیتاب باچان، آنیل کاپور، سانجی دات، آجی دیوگان، آمیشا پاتل، کنگانا راناوت که برای 12 آگوست 2011 ریلیز شده.

دوبی گات به کارگردانی کیرن رائو و تهیه کنندگی امیرخان و کیرن رائو با بازی امیرخان، پراتیک بابار که برای 21 ژانویه 2011 ریلیز شده.

گیم به کارگردانی آبینای دیو و تهیه کنندگی فرهان اختر با بازی آبیشک باچان، کنگانا راناوت، سارا جین دیاز، جیمی شرگیل، بومن ایرانی، آنوپام کر، شاهانا گوسوآمی که برای 18 مارس 2011 ریلیز شده.

پاتیالا هوس به کارگردانی نیکیل آدوانی با ژانر درام خانوادگی با بازی آکشی کومار، آنوشکا شرما، ریشی کاپور، دیمپل کاپادیا که برای 11 فوریه 2011 ریلیز شده.

راک استار به کارگردانی امتیاز علی با ژانری درام با بازی رانبیر کاپور، نرگس فخری که برای 27 می 2011 ریلیز شده.

دیللی بللی به کارگردانی آبیناو دیو و تهیه کنندگی امیرخان با بازی عمران خان، ویر داس، شناز تری سورس والا.

دیل توهه باچاهه جی به کارگردانی مادور باندرکار با ژانری کمدی رمانس با بازی آجی دیوگان، عمران هاشمی، شروتی حسن که برای 28 ژانویه 2011 ریلیز شده.

تز به کارگردانی پریا دارشان با بازی آنیل کاپور، آجی دیوگان، زاید خان، کنگانا راناوت، سمیرا ردی یکی دیگر از آثار مهم و بزرگ امسال می باشد.

شورت ترم شادی به کارگردانی شاکون باترا به تهیه کنندگی یوتی وی با ژانری کمدی رمانس با بازی کارینا کاپور، عمران خان و بومن ایرانی که برای 6 اکتبر 2011 ریلیز شده.

مره برادر کی دلهن به کارگردانی و نویسندگی علی عباس ظفر به تهیه کنندگی یاش راج فیلم با بازی عمران خان، کاترینا کیف که باز هم یکی دیگر از فیلم های بزرگ امسال به حساب می آید.

ران بولا ران به کارگردانی نیراج وورا با ژانری کمدی رمانس با بازی گوویندا، توشار کاپور، آمیشا پاتل، سلینا جت لی که برای 4 فوریه 2011 ریلیز شده.

 

برندگان  و کاندیدهای پنجاه و ششمین جشنواره فیلم فیر بالیوود

-         بهترین بازیگر زن سال کاجول برای مای نیم ایز خان

1)      کاجول برای مای نیم ایز خان

2)      ویدیا بالان برای ایشقیا

3)      آیشواریا رای باچان برای گزارش

4)      آنوشکا شرما برای باند باجا بارات

5)      کارینا کاپور برای گولمال 3

 

-         بهترین بازیگر مرد سال شاهرخ خان برای مای نیم ایز خان

1)      شاهرخ خان برای مای نیم ایز خان

2)      ریتیک روشن برای گزارش

3)      سلمان خان برای دابنگ

4)      آجی دیوگان برای وانس آپن اِ تایم این مومبای

5)      رانبیر کاپور برای راجنیتی

 

-         بهترین فیلم سال دابنگ

1)      دابنگ

2)      مای نیم ایز خان

3)      باند باجا بارات

4)      پیپلی(لیو)

5)      یودان

 

-         بهترین کارگردان سال کاران جوهر برای مای نیم ایز خان

1)      کاران جوهر برای مای نیم ایز خان

2)      آبیناو کاشیاپ برای دابنگ

3)      سانجی لیلا بانسالی برای گزارش

4)      مانیش شرما برای باند باجا بارات

5)      ویکرام آدیتیا موتوانی برای یودان

 

-         بهترین بازیگر نقش دوم زن سال کارینا کاپور برای وی آر فمیلی

1)      آمریتا پوری برای آیشا

2)      پراچی دیسای برای وانس آپن اِ تایم این مومبای

3)      کارینا کاپور برای وی آر فمیلی

4)      راتنا پاتک شاه برای گولمال 3

5)      سوپریا پاتک کاپور برای کیچدی د موو

 

-    بهترین بازیگر نقش دوم مرد سال رونیت روی برای یودان

1)      آرجون رامپال برای راجنیتی

2)      نانا پاتیکار برای راجنیتی

3)      منوج باجپای برای راجنیتی

4)      عمران هاشمی برای وانس آپن اِ تایم این مومبای

5)      ارشد وارسی برای گولمال 3

6)      رونیت روی برای یودان

 

-    بهترین بازیگر زن سال از نگاه منتقدین ویدیا بالان برای ایشقیا

-    بهترین بازیگر مرد سال از نگاه منتقدین ریشی کاپور برای دو دونی چار

-    بهترین فیلم سال از نگاه منتقدین یودان

-    بهترین بازیگر زن تازه وارد سال سوناکشی سینها برای دابنگ

-    بهترین بازیگر مرد تازه وارد سال رانویر سینگ برای باند باجا بارات

-    بهترین داستان سال برای یودان

-    بهترین دیالوگ های سال برای دو دونی چار

 

بزرگترین شکست خورده های 2010

در سال 2010 که گذشت فیلم های زیادی در رقابت گیشه ها بودند که بعضی ها هیت و برخی هم شکست خوردند که این بیشتر از همه به نفع یا ضرر تهیه کنندگان فیلمهاست. اما امسال فیلم های بزرگ و مهم زیادی بودند که در فروش ناکام ماندند و باعث متحیرشدن سازندگان فیلم ها و تماشاگران شدند. به فیلم هایی اشاره خواهیم داشت که لقب بزرگترین شکست خورده های 2010 رو از آن خودشون کردند بطوری که ضرر بیشتر اونها چیزی بین 50 تا 100 کرور بوده است.

 

1)کایتز که یک فیلم بین المللی بود به کارگردانی آنوراگ باسو با بازی ریتیک روشن و باربارا موری ستاره مکزیکی فیلم و کنگانا راناوت که داستانی درام رمانس رو به تصویر می کشید و سکانس های دهه های 90 سینمای هند و بازی مصنوعی بازیگران و هالیوودی بودن اثر تا بالیوودی بودن از دلایل فروش پایین فیلم بودند.

 

2)راوان که یکی از داستان های تاریخی هندوهاست، با زوج آیشواریا رای و آبیشک باچان و کارگردانی مانی راتنام و آهنگهای زیبا و دلنشین اِی آر رحمان نتونست نظر تماشاگران هند رو بخودش جلب کنه و همه ناکامی راوان رو فیلمنامه ضعیف آن و زوج نامناسب برای فیلم می دانند.

 

3)ران تنها اثر رام گوپال ورما برای 2010 که با بازی ابرستاره ای چون آمیتاب باچان همراه بود و همه منتقدان بازی زیبای وی و فیلمنامه قوی فیلم رو تحسین میکردند اما پردازش فیلم و صحنه هایی که در فیلم وجود داشت مغایر با فیلمنامه خوب فیلم بود.

 

4)اکشن ریپلی فیلمی که داستانش برای دهه هفتاد هند بود و با مقداری تریلر که در ابتدای فیلم شروع میشود و ژانر طنزی که در ادامه با آن روبرو هستیم به نوعی باعث آبکی شدن فیلمنامه میشد که با بازی آیشواریا رای و آکشی کومار و کارگردانی ویپال شاه همراه بود. این فیلم که در روز هولی نیز به اکران درآمد همه منتظر درخشش در باکس آفیس بودند که با شکست متحیرکننده اش روبرو شدند.

 

5)گزارش دومین فیلم شکست خورده امسال ریتیک روشن بود. گزارش بیشتر صحنه هاش در یک محیط محدود بود و هول محور پرستاری یک زن از یک مرد الیل بود. آیش و ریتیک و تیم فیلم که در صدر آنها سانجی لیلابانسالی است نتونستند پیروز میدان شوند و در باکس آفیس موفقیتی کسب کنند ولی نباید از بازی زیبای دو ستاره بزرگ فیلم چشم پوشی کرد.

 

6)نو پرابلم از اون دسته فیلم هایی بود که داستانش لو رفته بود و همه از چگونگی داستان و صحنه های آن مطلع بودند به همین دلیل این فیلم نیز با ستاره های بزرگی چون بیپاشا باسو، سوشمیتا سن، کنگانا راناوت، آنیل کاپور، سانجی دات، آکشی خانا، پریش راوال، سونیل شتی و کارگردانی چون انیس بزمی متخصص ژانرهای طنز در بالیوود شکست سنگینی را از گیشه ها خورد.

 

7)آکروش فیلمی که در آن بازیگر موفق امسال آجی دیوگان نیز بازی داشت هم از شکست خورده های بزرگ 2010 لقب گرفت، جایی که موضوع فیلم و کاراکترهای آن بخوبی تعیین نشده بود و پردازش ضعیف کارگردان و عملکرد ضعیف تهیه کنندگان برای تبلیغ فیلم همه و همه منجر به شکست این فیلم شد.

 

ده بازیگر موفق زن و مرد بالیوود در 2010

پنج بازیگر موفق زن

1- کاترینا کیف           راجنیتی(بلاک باستر)                تیس مار خان(سمی هیت)

2- کارینا کاپور           گولمال 3(بلاک باستر)

3- سوناکشی سینها       دابنگ(ال تایم بلاک باستر)

4- آنوشکا شرما          باند باجا بارات(بالای متوسط)     بدماش کمپانی(متوسط)

5- کاجول                  مای نیم ایز خان(هیت)

 

پنج بازیگر موفق مرد

1- سلمان خان             دابنگ(ال تایم بلاک باستر)

2- آجی دیوگان           راجنیتی(بلاک باستر)     گولمال 3(بلاک باستر)    وانس آپن اِ تایم این مومبای(هیت)

3- رانبیر کاپور          راجنیتی(بلاک باستر)     انجانا انجانی(بالای متوسط)

4- آکشی کومار           هوس فول(هیت)           تیس مار خان(سمی هیت)

5- شاهرخ خان           مای نیم ایزخان(هیت)

 

بررسی فروش فیلم های بالیوودی در نیمه دوم سال 2010

در پایان نیمه اول سال 2010 به بررسی فروش فیلمها پرداختیم، که در این آپ بیشتر به فروش فیلمها در نیمه دوم سال اشاره می کنیم.(برای اطلاع بیشتر از بررسی فروش فیلمها در نیمه اول 2010 به آرشیو خبرهای بالیوودی در مرداد 89 مراجعه کنید.)

فیلم ها در نیمه دوم سال 2010 فروش بیشتر و بهتری در گیشه ها داشتند و این موضوع در سینماهای هند همه ساله اتفاق می افتد. دابنگ موفقترین و پرفروشترین فیلم 2010 با لقب ال تایم بلاک باستر(همیشه فوق العاده پرفروش) با فروشی بالای 140 کرور به کارگردانی آبیناو کاشیاپ با بازی سلمان خان، سوناکشی سینها، آرباز خان، سونو سود با ژانری اکشن که در سپتامبر 2010 اکران عمومی شد. همه منتقدان بر این موضوع تاکید داشتند که سلمان خان بدون تردید بهترین بازیگر مرد امسال بوده است.(این فیلم اولین ساخته کارگردان بوده.)

گولمال 3 دیگر فیلم پرفروش 2010 که با فروش بالای 107 کرور لقب بلاک باستر(فوق العاده پرفروش) را از آن خود کرد به کارگردانی روهیت شتی با ژانری کمدی با بازی کارینا کاپور، آجی دیوگان، میتون چاکرابورتی، توشار کاپور، ارشد وارسی که در نوامبر 2010 اکران شد. گولمال 3 در واقع سومین قسمت از فیلم گولمال در 2006 بود که با توجه به اینکه گولمال و گولمال ریترنز(دومین قسمت گولمال) در مقایسه با فروش گولمال 3 فروشهای کمتری داشتند و تنها به لقب هیت نزدیک شدند اما گولمال 3 موفقتر عمل کرده.

وانس آپن اِ تایم این مومبای یکی از فیلم های بزرگ 2010 با لقب هیت(پرفروش) به کارگردانی میلان لودریا با بازی آجی دیوگان، عمران هاشمی، کنگانا راناوت، پراچی دیسای که دنیای مخوف تبهکاران هند رو به تصویر میکشه که آدم خوب و باشرافتی مثل سلطان(آجی دیوگان) هم در بین اونهاست. کاراکترهای فیلم بخوبی از پس نقش های محول شده بهشون براومدن و آهنگها و لحظات زیبای فیلم همه ی آن چیزی است که باید یک اثر خوب داشته باشد.

آی هیت لاو استوریز با لقب هیت(پرفروش) به کارگردانی پونیت مالهوترا با ژانری رمانس و با بازی دو ستاره جوان بالیوود سونام کاپور و عمران خان تونست بخوبی نظر تماشاگران هندی رو جلب کنه، فیلمی آکنده از لحظات رمانس و گاهی هم اشک و آه ولی فیلمنامه ای عاشقانه با طنزی کمرنگ که زندگی دو همکار در پشت صحنه های فیلم های بالیوودی رو نشون میده که دختر به شدت عاشق فیلم های رمانسه ولی پسر از صحنه های رمانس در فیلم ها متنفره.(این فیلم اولین ساخته کارگردان بوده.)

تیس مارخان یکی از بزرگترین های سال با لقب سمی هیت(کمی پرفروش) به کارگردانی فرح خان با ژانری کمدی رمانس با بازی کاترینا کیف، آکشی کومار، آکشی خانا که سومین اثر فرح خان می باشد و چهارمین فیلم آکشی کومار برای 2010 و دومین فیلم کاترینا برای 2010 که موفق عمل کرد ولی نتوانست انتظار تماشاچیان را برآورده کند چون همه منتظر بلاک باستر شدن فیلم بودند.

پیپلی لیو یکی از تحسین شده های 2010 با لقب هیت(پرفروش) به کارگردانی و نویسندگی انوشا ریضوی به تهیه کنندگی امیرخان با بازیگرانی گمنام و تازه کار چون امکار داس مانیک پوری، راگوبیر یاداو، شالینی واتسا، مالایکا شنوی و البته نقش آفرینی بازیگر ارزنده ای چون نصیرالدین شاه که 13 آگوست 2010 اکران شد.  

انجانا انجانی با لقب آبوو آوراج(بالای متوسط) به کارگردانی سیدارت آناند با بازی زوج تازه متولد شده پریانکا چوپرا و رانبیر کاپور با ژانری درام رمانس که در سپتامبر 2010 اکران شد.

باند باجا بارات با لقب آبوو آوراج(بالای متوسط) به کارگردانی مانیش شرما تازه کار که اولین فیلم خود را کارگردانی کرده به تهیه کنندگی یاش راج فیلم با بازی آنوشکا شرما و رانویر سینگ با ژانری رمانس که از فیلم های مطرح و بزرگ 2010 نبوده ولی تونسته بهتر از فیلم های بزرگ 2010 عمل بکنه و فروش خوبی داشته باشه، این فیلم در اواخر سال2010 اکران شد.(این فیلم اولین ساخته کارگردان بوده.)

دو فیلم بزرگ دیگر 2010 که لقبی بهتر از متوسط را از آن خود نکردند، وی آرفمیلی سیدارت مالهوترا به تهیه کنندگی یوتی وی با ژانری درام با بازی کاجول، کارینا کاپور و آرجون رامپال و همچنین لافانگی پاریندی پرادیپ سرکار به تهیه کنندگی یاش راج فیلم با ژانری رمانس با بازی دیپیکا پادوکون و نیل نیتین موکش بودند.

چهار فیلم با لقب زیر متوسط که بزرگترین آنها روبوت شانکر با ژانری تریلر رمانس با بازی راجینی کانت و آیشواریا رای، کاتا میتا پریا دارشان با ژانری کمدی با بازی آکشی کومار، آیشا راجشری اُجیها با ژانری رمانس با بازی سونام کاپور و آبهای دئول، بریک کی باد دنیش آسلام با ژانری رمانس با بازی دیپیکا پادوکون و عمران خان.

شکست خورده های نیمه دوم سال 2010 گزارش سانجی لیلا بانسالی به تهیه کنندگی یوتی وی با ژانری رمانس با بازی آیشواریا رای و ریتیک روشن، کلین هم جی جان سه آشوتوش گواریکر با ژانری درام با بازی دیپیکا پادوکون و آبیشک باچان، نوپرابلم انیس بزمی به تهیه کنندگی اِروس با ژانری کمدی با بازی کنگانا راناوت، سوشمیتا سن، بیپاشا باسو، آنیل کاپور، سانجی دات، آکشی خانا، پریش راوال، سونیل شتی، اکشن ریپلی ویپال آمروتلال شاه با ژانری کمدی رمانس با بازی آیشواریا رای و آکشی کومار، کروک موهیت سوری به تهیه کنندگی موکش بات با ژانر تریلر با بازی عمران هاشمی و نها شرما، جوتاهی سهی عباس تریوالا با ژانری کمدی رمانس با بازی جان آبراهام، پاکی تریوالا، راگو رام، آشیانه نگش کوکونور با بازی جان آبراهام و آنایتا نیر، تونوپورکاسوپرهیرو انیمیشنی به کارگردانی کیریت کورانا با بازی کاجول، آجی دیوگان، تانوجا.

 

پرفروش ترین های بالیوود در 2010                       فروش خالص        

1)      دابنگ                                                        77 کرور

2)      گولمال 3                                               57.75 کرور

3)      راجنیتی                                                 48.75 کرور

4) هوس فول                     37.25 کرور                                            

5)      مای نیم ایز خان                                            37 کرور

6)      وانس آپن اِ تایم این مومبای                         29.75 کرور

7)      آی هیت لاو استوریز                                21.50 کرور

8)      تیس مار خان                                               35 کرور

9) پیپلی(لیو)                                    14.75 کرور                             

10)  ایشقیا                                                   10.50 کرور

11)  انجانا انجانی                                               20 کرور

12)  بدماش کمپانی                                        15.50 کرور

13)  باند باجا بارات                                            10 کرور


banner

موضوعات
درباره ما


ایجاد کننده وبلاگ : رویا

این صفحه را به اشتراک بگذارید

آمار بازدید
کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :

نویسندگان
صفحات جانبی
banner 200x600
لینکدونی
آخرین مطالب
» خداحافظی با میهن بلاگ ( جمعه 19 خرداد 1391 )
» آپ آذر دی بهمن 90 ( دوشنبه 10 بهمن 1390 )
» آپ آبان ماه 90 ( سه شنبه 10 آبان 1390 )
» آپ مهرماه 90 ( یکشنبه 10 مهر 1390 )
» آپ شهریور 90 ( شنبه 12 شهریور 1390 )
» آپ مرداد 90 ( پنجشنبه 13 مرداد 1390 )
» آپ تیر 90 ( شنبه 4 تیر 1390 )
» آپ خرداد 90 ( سه شنبه 10 خرداد 1390 )
» آپ اردیبهشت 90 ( پنجشنبه 15 اردیبهشت 1390 )
» آپ فروردین 90 ( دوشنبه 22 فروردین 1390 )
» آپ اسفند 89 ( دوشنبه 16 اسفند 1389 )
» آپ بهمن 89 ( دوشنبه 11 بهمن 1389 )
کلمات کلیدی